Ciśnieniomierze (aparat do mierzenia ciśnienia)

Najlepsze ciśnieniomierze lekarskie, zegarowe, naramienne, nadgarstkowe

Oromed

Wybierając profesjonalne aparaty do mierzenia ciśnienia, warto skorzystać z naszej oferty. W asortymencie posiadamy zarówno ciśnieniomierz automatyczny, jak i bardziej zaawansowane, nowoczesne modele elektroniczne. Warto pamiętać, że najlepszy ciśnieniomierz to taki, który gwarantuje wysoką dokładność pomiaru.

Oferowane przez nas urządzenia posiadają funkcję wykrywania nadciśnienia oraz objawów arytmii serca, dlatego dzięki codziennemu badaniu, możliwa jest natychmiastowa reakcja i ochrona zdrowia. Wśród aparatów największą popularnością cieszy się ciśnieniomierz z oscylometryczną metodą pomiaru. Są bardzo proste w obsłudze, dlatego sprawdzą się także jako ciśnieniomierz dla dzieci

Polecamy również inne nasze produkty, na przykład stetoskopy.

Polecamy również artykuły:

Regularne badanie ciśnienia jako profilaktyka chorób

Systematyczna kontrola ciśnienia jest niezwykle ważna nie tylko w przypadku osób cierpiących na różne schorzenia. Podczas pomiarów siły nacisku, jaką płynąca krew wywiera na ściany znajdujących się w naszym organizmie tętnic, można wykryć zachodzące w ciele nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki. Zarówno zbyt niskie wyniki, jak i zbyt wysokie mogą być objawem groźnych chorób.

Ciśnieniomierz - jaki wybrać?

Na rynku istnieją dwa typy aparatów dedykowanych do tego typu pomiarów. Pierwszy z nich, tzw. sfigmomanometr, jest zwykle używany w placówkach medycznych. Składa się on ze specjalnego mankietu zakładanego na ramię, podłączonej do niego pompki pozwalającej na napełnienie i opróżnienie rękawa powietrzem, stetoskopu oraz skali umożliwiającej ocenienie pomiaru.

Drugi jest o wiele częściej spotykany w gospodarstwach domowych, gdyż jest nieco łatwiejszy w obsłudze i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy medycznej, by odczytać wynik. Aparat automatyczny może być elektroniczny lub cyfrowy. Składa się z mankietu wyposażonego w przyłożony bezpośrednio do skóry czujnik, który po kilku sekundach od uruchomienia automatycznie się napompowuje, a po zakończonym pomiarze sam się opróżnia, zaś na wbudowanym monitorze od razu pojawia się wynik. Taki ciśnieniomierz może być zakładany na ramię lub nadgarstek, a jego niewielkie rozmiary i waga pozwalają na zabranie go np. podróż.

Ciśnieniomierze OROMED

W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju aparaty, które sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w Jednostkach Służby Zdrowia. Mogą być ładowane na baterię lub akumulatory, a poza podstawowymi opcjami niektóre modele posiadają szereg funkcji ułatwiających codzienny monitoring serca. Wszystkie urządzenia i sprzęty medyczne produkowane przez OROMED są zgodne z normą ISO9001 / ISO13485.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.