Ciśnieniomierze automatyczne

Nasza firma działa w Polsce już od wielu lat i zajmuje się dostarczaniem różnego rodzaju sprzętów medycznych. Akcesoria te mogą być wykorzystywane zarówno w placówkach Służby Zdrowia, jak i w warunkach domowych. W ostatnim czasie oferta sklepu internetowego została wzbogacona o ciśnieniomierze automatyczne. Posiadamy szeroki wybór modeli, co daje nam pewność sprostania oczekiwaniom każdego z klientów. Produkty przeprowadzają niezwykle dokładny pomiar w bardzo krótkim czasie, co jest ogromnym atutem tego typu sprzętów.

Nawet tani ciśnieniomierz automatyczny może być wykorzystywany przez wiele lat bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia, a nasza marka jest tego najlepszym dowodem. Oferujemy akcesoria zarówno na baterie, jak i z dołączonym zasilaczem. Prezentowane sprzęty posiadają czytelny ekran, a prosta obsługa sprawia, że nawet osoby starsze nie będą miały problemów z samodzielnym użytkowaniem produktów. Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszego sklepu internetowego oraz do wybrania najodpowiedniejszego modelu dla swoich potrzeb.

Rodzaje ciśnieniomierzy automatycznych

W domowych apteczkach coraz częściej pojawiają się ciśnieniomierze. Takie urządzenia umożliwiają kontrolę ciśnienia, z jakim krew napiera na ścianki naczyń krwionośnych. Na rynku dostępne są naramienne i nadgarstkowe ciśnieniomierze automatyczne. Co warto wiedzieć o wymienionych aparatach?

a) Ciśnieniomierz automatyczny naramienny – tego typu aparaty uchodzą za precyzyjne, wyposażone są w specjalny, uniwersalny mankiet, który należy umieścić nad zgięciem łokciowym. Takie urządzenia mają duży wyświetlacz LCD, na którym bez najmniejszych problemów można odczytać wynik.

b) Ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy – urządzenie również wyposażone jest w uniwersalny mankiet. W przeciwieństwie do ciśnieniomierzy naramiennych, mankietu nie zakładamy na ramię, ale na nadgarstek. Aparat jest bardzo intuicyjny w obsłudze – aby przeprowadzić pomiar wystarczy nacisnąć START.

 

Ciśnieniomierze posiadają funkcje:

Wśród najistotniejszych funkcji ciśnieniomierzy elektronicznych (automatycznych) wymienić możemy:

  1. Zarówno ciśnieniomierze naramienne, jak również nadgarstkowe wyposażone są w wyświetlacz LCD, dzięki czemu odczytanie wyników nie sprawia żadnych trudności.
  2. Obsługa ciśnieniomierzy jest bardzo prosta.
  3. Większość modeli posiada funkcję wykrywania nadciśnienia i arytmii.
  4. Ciśnieniomierze mają niewielką wagę, można przenosić je w różne miejsca.
  5. Urządzenia są bezproblemowe w utrzymaniu w czystości.
  6. W zestawie z ciśnieniomierzem naramiennym znajdują się zasilacz oraz baterie.

 

Ciśnieniomierz automatyczny a arytmia

Wśród wielu modeli ciśnieniomierzy elektronicznych dostępne są aparaty wyposażone w funkcję wykrywania arytmii serca. W przypadku takich ciśnieniomierzy po zakończonym pomiarze na wyświetlaczu pojawia się symbol arytmii. Ów symbol jest widoczny, gdy wahania tętna u danej osoby przekraczają 25 %. W takiej sytuacji warto powtórzyć pomiar, jeśli symbol arytmii znów się pojawi, należy skonsultować się ze specjalistą, który zdiagnozuje nasz stan zdrowia, przepisze leki i rozpocznie optymalne leczenie. Zignorowanie takiego problemu może mieć złe skutki – arytmia powoduje bóle wieńcowe, zawroty głowy, prowadzi do migotania komór, a w konsekwencji do wstrzymania pracy serca i śmierci klinicznej.

 

Jaki sprzęt medyczny warto wybrać?

Warto pamiętać o tym, że regularne pomiary ciśnienia mają dostarczyć nam informacji na temat naszego zdrowia, wynik powinien więc być precyzyjny. Gwarancją precyzyjnych wyników są urządzenia, które posiadają certyfikat CE i spełniają normy dla urządzeń medycznych, w szczególności normę 93/42/EWG. Ponadto, dobrze wybrać urządzenie, które ma funkcję kontroli poprawnego założenia mankietu – zyskamy wtedy pewność, że pomiar został przeprowadzony w prawidłowy sposób. Dobre też, gdy urządzenie ma funkcję wykrywania arytmii serca i nadciśnienia.

Dobry ciśnieniomierz możemy zakupić w aptece bądź w sklepie medycznym – warto dokładnie przemyśleć swój wybór, a w razie wątpliwości skorzystać z pomocy specjalisty.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.