Ciśnieniomierz dla dzieci

Wybierz produkty marki Oromed ➤ dobrej jakości ciśnieniomierze dla dzieci i niemowląt w przystępnej cenie ➤ tylko u nas gwarancja producenta oraz dedykowany konsulting.

Zbyt wysokie ciśnienie lub nadciśnienie tętnicze to problem, który dotyka również najmłodszych. W przypadku dzieci zmagających się z takimi schorzeniami regularne pomiary ciśnienia są niezmiernie ważne – dobór odpowiedniego ciśnieniomierza jest więc kwestią priorytetową. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ciśnieniomierzy dziecięcych.

Ciśnieniomierze dziecięce – co warto wiedzieć?

Dla najmłodszych zalecane są ciśnieniomierze naramienne, ciśnieniomierze nadgarstkowe nie sprawdzają się zbyt dobrze. Kolejną ważną kwestią jest rozmiar mankietu – zbyt duży mankiet uniemożliwi przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów, warto więc dokładnie przemyśleć, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla naszego malucha.

W przypadku ciśnieniomierzy elektronicznych wybór rozmiarów mankietów jest niewielki, natomiast ciśnieniomierze mechaniczne dostępne są z mankietami w wielu rozmiarach. Wszystko to sprawia, że w większości przypadków lepszym wyborem jest ciśnieniomierz mechaniczny.

Jak zachęcić dziecko do pomiarów ciśnienia?

Dzieci nie przepadają ze mierzeniem ciśnienia, ale można w jakiś sposób zachęcić je do pomiarów. Podpowiemy, że warto zakupić ciśnieniomierz z kolorowym mankietem, który spodoba się naszemu maluchowi.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.