Ciśnieniomierz elektroniczny

Ciśnieniomierze elektroniczne naramienne, nadgarstkowe, tradycyjne

Ciśnieniomierz elektroniczny to obowiązkowy element w każdym domu. Dzięki niemu możliwe jest poznanie informacji dotyczących tętna, ciśnienia krwi oraz nieprawidłowości związanych ze zdrowiem. Dobry ciśnieniomierz to taki, który wyróżnia się dokładnym pomiarem. Tylko wtedy pacjent ma pewność, że wynik jest prawidłowy i może szybko zareagować. Sporą popularnością cieszą się ciśnieniomierze naramienne automatyczne.

Dodatkowo mają one funkcję wykrywania nadciśnienia czy objawów arytmii serca. Wynik pomiaru prezentowany jest na wyświetlaczu LCD.

Ciśnieniomierz pozwala na samodzielne wykonanie pomiaru. Dzięki prostej obsłudze, niezawodnemu mechanizmowi, bez trudu można poradzić sobie z przeprowadzeniem badania. Warto pamiętać, że ciśnieniomierz elektroniczny skutecznie pozwoli monitorować zdrowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nawilżaczy powietrza.

Do czego służy ciśnieniomierz elektroniczny?

Ciśnieniomierz elektroniczny to urządzenie, które umożliwia wykonanie pomiaru ciśnienia, z jakim krew napiera na ścianki naczyń krwionośnych. Po przeprowadzeniu pomiaru uzyskujemy dane na temat ciśnienia skurczowego, które powstaje podczas skurczu serca, gdy krew pompowana jest do tętnic oraz ciśnienia rozkurczowego – gdy serce wypełnia się krwią.

Warto tutaj podkreślić, że wiele modeli ciśnieniomierzy elektronicznych oblicza również puls i posiada czujnik informujący o nadciśnieniu oraz arytmii serca –  dzięki temu możemy od razu skonsultować się ze specjalistą i rozpocząć leczenie.

Główne właściwości

 • Ciśnieniomierze elektroniczne coraz częściej spotykane są w domowych apteczkach. Jakie są główne właściwości takich urządzeń?
 • Umożliwiają wykonanie dokładnych pomiarów.
 • Duży ekran LCD  umożliwiający bezproblemowy odczyt wyników nawet osobom starszym czy mającym problemy ze wzrokiem.
 • Uniwersalny mankiet, który łatwo można dostosować do własnych potrzeb.
 • Są to nieduże urządzenia, które można bez problemu przechowywać w domu, jak również zabrać z sobą w podróż czy na spacer. Zazwyczaj do urządzeń dołączone jest eleganckie etui.
 • Ciśnieniomierze elektroniczne są łatwe w obsłudze, a pomiary nie zajmują dużo czasu.
 • Warta uwagi jest funkcja zapamiętywania ostatnich pomiarów dla każdej z dwóch a czasem trzech korzystających z urządzenia osób – dzięki temu szybko można porównać ostatnie wyniki.
 • Takie ciśnieniomierze są wykonane z porządnych, odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu znakomicie spełniają swoją funkcję przez wiele, wiele lat, wyróżniają się również nowoczesnym designem.
 • W zestawie znajdują się zasilacz i baterie.
 • Dostępne są również mówiące aparaty do mierzenia ciśnienia.
 • Ciśnieniomierze elektroniczne sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak również dorosłych oraz seniorów.

Rodzaje ciśnieniomierzy

W zależności od miejsca wykonywania pomiarów wyróżnić możemy ciśnieniomierze elektroniczne naramienne lub ciśnieniomierze nadgarstkowe.

a) Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny – w przypadku takiego ciśnieniomierza pomiary przeprowadzane są na tętnicy ramieniowej. Aparat wyposażony jest w uniwersalny mankiet, wykonany z trwałego, przyjemnego materiału, obsługa urządzenia jest bardzo prosta.

b) Ciśnieniomierz elektroniczny nadgarstkowy – pomiary przeprowadzane są na tętnicy promieniowej. Urządzenie wyposażone jest w wygodny mankiet nadgarstkowy, który należy założyć na nadgarstek.

Czy ciśnieniomierze elektroniczne są dokładne?

Czy ciśnieniomierze elektroniczne umożliwiają przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów? Takie aparaty uważane są za dokładne, wszystko jednak zależy od tego czy przeprowadzamy pomiary w prawidłowy sposób oraz od wybranego przez nas modelu – pamiętajmy, że do urządzenia powinien być dołączony certyfikat CE, oraz że ciśnieniomierz musi  spełniać normy europejskie dla wyrobów medycznych, przede wszystkim normę 93/42/EWG.

Znajdziemy producentów oferujących aparaty do mierzenia ciśnienia, za pomocą których można przeprowadzić pomiary z dokładnością +/- 3 mm Hg, takie urządzenia pozwalają uzyskać bardzo precyzyjny wynik.

 Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.