Ciśnieniomierze nadgarstkowe

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat doświadczenie pozwala naszej firmie na dostarczanie różnego rodzaju sprzętów medycznych. Propozycja sklepu internetowego to między innymi ciśnieniomierze nadgarstkowe. Prezentowane produkty mogą być wykorzystywane zarówno w Jednostkach Służby Zdrowia, jak i w warunkach domowych w celu przeprowadzania pomiarów kontrolnych. Ciśnieniomierze nadgarstkowe są zasilane bateriami, co sprawia, że można je używać nawet w czasie podróży lub miejscach bez dostępu do zasilania.

Prezentowane ciśnieniomierze nadgarstkowe posiadają czytelny ekran przedstawiający wszystkie niezbędne parametry dotyczące stanu zdrowia. Łatwa i intuicyjna obsługa powoduje, że nawet osoby starsze nie będą miały problemów z użytkowaniem akcesoriów. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich sprzętów znajdujących się w ofercie naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszego produktu dla swoich potrzeb. Ich funkcjonalność, a także jakość wykonania sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Co wyróżnia ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy ma wiele zalet, wśród nich wymienić możemy:

1. Urządzenie jest łatwe w obsłudze – pomiary można wykonać samodzielnie w bardzo sprawny sposób, wystarczy tylko założyć mankiet na nadgarstek i nacisnąć przycisk start.

2. Mankiet jest wygodny i uniwersalny.

3. Modele takich urządzeń wyposażone są w funkcję zapamiętywania danych, dzięki czemu można porównać wyniki pomiarów.

4. Warto również dodać, że ciśnieniomierz naramienny to niewielkie urządzenie, które możemy wygodnie przechowywać w domowej apteczce.

Co wybrać nadgarstkowy czy naramienny?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy potrzeb i preferencji osoby, która będzie korzystać z urządzenia. Ciśnieniomierz nadgarstkowy będzie wygodnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które nie są w stanie samodzielnie założyć mankietu na ramię.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe sprawdzają się też w przypadku osób bardzo otyłych – obwód mankietu aparatu naramiennego może okazać się za mały. Ciśnieniomierz nadgarstkowy sprawdza się również, gdy zachodzi konieczność częstego wykonywania pomiarów – takie urządzenie jest mniejsze i wygodniejsze w przenoszeniu w różne miejsca niż ciśnieniomierz naramienny. 

Ciśnieniomierze naramienne polecane są dla osób, które mają problemy zdrowotne, na przykład cierpią na miażdżycę czy nadciśnienie. Tego typu aparaty umożliwiają uzyskanie nieco bardziej precyzyjnego wyniku w porównaniu z ciśnieniomierzem nadgarstkowym. 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe - Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu ciśnieniomierza warto zwrócić uwagę na szereg kwestii, między innymi na:

  • Mankiet

Ważną kwestią jest rozmiar mankietu – nie może on być za duży, ani za mały. Standardowe mankiety przeznaczone są dla osób o obwodzie ramienia wynoszącym 20-32 cm. W przypadku osób otyłych konieczny jest większy mankiet, w przypadku dzieci mniejszy.

  • Pamięć wyników

Dobrze, gdy urządzenie wyposażone jest w funkcję zapamiętywania wyników – dzięki temu będziemy mogli bez problemu kontrolować i porównywać wykonane w różnych dniach pomiary.

  • Rodzaj zasilania

Koniecznie zwróćmy też uwagę na rodzaj zasilania – ciśnieniomierze nadgarstkowe zasilane są na baterie. Ciśnieniomierze naramienne często mają dwa źródła zasilania – baterie oraz zasilanie sieciowe. Zasilanie sieciowe sprawdza się w domu, jeśli natomiast często zabieramy ciśnieniomierz na spacer czy na różnego typu wycieczki bardziej sprawdzi się zasilanie na baterie.

  • Marka producenta

Na rynku znajdziemy wielu producentów oferujących ciśnieniomierze różnego typu. Warto jednak pamiętać, że ciśnieniomierz ma nam dostarczyć informacji na temat naszego zdrowia i wybrać  aparat do mierzenia ciśnienia z logo zaufanego producenta – zyskamy dzięki temu pewność, że przeprowadzone pomiary są precyzyjne.

  • Cena

Ceny urządzeń są różne. Za porządny ciśnieniomierz elektroniczny naramienny lub nadgarstkowy do użytku domowego zapłacimy około 60-160 zł.

Wybierając ciśnieniomierz nadgarstkowy, pamiętaj...

Wybierając ciśnieniomierz nadgarstkowy pamiętaj, że zakupione urządzenie pomoże Ci w kontroli własnego zdrowia, podpowiadamy, że warto dokładnie przemyśleć swój wybór i przeanalizować informacje o danym aparacie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak rozmiar mankietu, funkcja zapamiętywania wyników i daty, intuicyjna obsługa.

W razie wątpliwości dobrze poradzić się specjalisty.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.