Inhalatory dla dzieci i dorosłych

Idealne dla: niemowlaków, dzieci młodszych i starszych

Profesjonalny inhalator dla dziecka sprawdza się przy aromaterapiach, ziołolecznictwie, inhalacjach. Dostępne w naszej ofercie inhalatory tłokowe nie zajmują dużo miejsca, są bardzo poręczne, a dzięki wygodnej torbie, można je z łatwością przenosić. Oferujemy inhalator dla dzieci i dorosłych w korzystnych cenach. Wszystkie pracują cicho, cechują się niezawodnością. Z pewnością nasze urządzenia pomogą z przy chorobach dróg oddechowych i nie tylko.

Proponujemy także inhalator nebulizator, który stosuje się przy nebulizacji leków. Wyposażony jest w długi przewód, który pozwala na swobodne podawanie leku. W zestawie znajduje się miękka, delikatna maseczka, więc inhalator dla dziecka będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem. Komfort ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o inhalator. Cena jest kolejnym atutem.

U nas znajdziesz inhalator dla całej rodziny

Atrakcyjne ceny naszych inhalatorów sprawiają, że zakup sprzętu do inhalacji w naszym sklepie jest bardzo korzystny. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inhalatorów dla dzieci, wierzymy, że oferowany przez nas sprzęt spełni Twoje oczekiwania.

 

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty wag mechanicznych.

Jaki inhalator dla dziecka wybrać?

Wybór inhalatora dla dziecka to dość trudne zadanie. Uwagę należy zwrócić na takie parametry techniczne, jak:

 Wielkość cząsteczek ‒ od wielkość cząsteczek, na które rozbijany jest lek zależne jest, do jakiego odcinka dróg oddechowych dotrze.

    Cząsteczki o wielkości powyżej 8 μm ‒ górne drogi oddechowe.

    Cząsteczki o wielkości 5-8 μm ‒  oskrzela i tchawica.

    Cząsteczki o wielkości 2-5 μm ‒ oskrzela i oskrzeliki.

    Cząsteczki o wielkości 0,3-3 μm ‒ pęcherzyki płucne.

 Wielkość maseczki ‒ maseczka nie może być za mała, ani za duża, powinna zasłaniać usta i nos malucha.

 Głośność pracy ‒ dobrze, kiedy inhalator dla dziecka, pracuje dość cicho, dzięki temu inhalacja stale się przyjemniejsza. Kompresor powinien wytwarzać dźwięki o sile mniejszej od 60 dBA.

 Design ‒ w przypadku inhalatorów dla niemowląt i dzieci warto zdecydować się kolorowy inhalator, na przykład w kształcie słonika czy krówki.

 Rozmiar i waga inhalatora dla dziecka ‒ jeśli będziemy przewozić bądź przenosić inhalator w różne miejsca dobrym rozwiązaniem będzie inhalator o niewielkich rozmiarach i małej wadze.

● Niektóre modele inhalatorów dla dzieci należy co jakiś czas wyłączać, dlatego, jeśli konieczne są długotrwałe inhalacje powinniśmy wybrać inhalator z długim trybem pracy.

 

Inhalator dla niemowląt, na co zwrócić uwagę?

Inhalator dla niemowląt  powinien być wyposażony w maseczkę pediatryczną, często do tego typu inhalatorów dołączana jest specjalna maseczka ze smoczkiem. Podpowiadamy, że warto sprawdzić, czy maseczki w inhalatorze można bez problemu wymieniać i, czy są ogólnodostępne, dzięki temu będziemy mogli używać inhalatora przez długi czas. Inhalator dla niemowlaka powinien też charakteryzować się dość cichą pracą. 

 

Różnice pomiędzy nebulizatorem a inhalatorem

Jakie są różnice między nebulizatorem a inhalatorem? Już wyjaśniamy!

 • Inhalator to urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie inhalacji, a mówiąc dokładniej, dostarczenie do dróg oddechowych substancji leczniczej pod postacią mgiełki. Na rynku dostępne są inhalatory pneumatyczne, ultradźwiękowe, siateczkowe, proszkowe i ciśnieniowe.
 • Nebulizator ‒ zadaniem nebulizatora jest zamiana postaci ciekłej leku na aerozol. Wśród elementów nebulizatora wymienić możemy sprężarkę, przewodu, który odprowadza powietrze, głowicę rozpylającą,  aplikator – maskę, ustnik, końcówki nosowe.
 • Każdy nebulizator jest inhalatorem, nie każdy inhalator jest nebulizatorem.
 • Nebulizator nie wymaga synchronizacji oddechu z podawaniem leku, inhalator dostarcza lek podczas wdechu.

 

Ile kosztuje dobry inhalator dla dziecka?

Inhalatory dla dzieci dostępne są w szerokim przedziale cenowym, ceny inhalatorów wahają się od 60 do 200 złotych. Ile będziemy musieli zapłacić za dobry inhalator dla dziecka lub niemowlęcia? Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik.

 • Inhalator ORO-MED BABY w kształcie słonia, niebieski, z maseczką ze smoczkiem w zestawie  ‒ 135 zł.
 • Inhalator ORO-MED BABY w kształcie słonia, różowy, w zestawie z maseczką  ze smoczkiem  ‒ 135 zł.
 • Inhalator ORO-NEB BABY w kształcie słonia bez smoczka ‒ 119 złotych.
 • Inhalator ORO-COMPACT BABY ‒ 129 zł.
 • Inhalator HI-TECH MEDICAL ORO-COMFORT FAMILY ‒ 109 zł.

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie inhalatora?

Jeśli już zdecydujemy sią na zakup inhalatora, powinnismy dokładnie przemyśleć wybór tego jedynego modelu. Na jakie parametry w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę?

 • Jakość wykonania ‒ jeśli zależy nam na tym, aby inhalator doskonale sprawdzał się przez długi czas, powinien on być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Elementy plastikowe nie mogą pękać, a układ sprzężenia musi być szczelny.
 • Silnik tłokowy ‒ im słabszy silnik, tym słabsza moc inhalatora, a co za tym idzie, dłuższy czas inhalacji.
 • Rodzaj lekarstw ‒ nie każdy inhalator może być wykorzystany do każdego rodzaju lekarstw i substancji leczniczych. Niektóre z preparatów mogą być stosowane tylko w inhalatorach pneumatyczno-tłokowych, nie można ich aplikować w inhalatorach ultradźwiękowych. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia,
 • MMAD ‒ to średnia aerodynamiczna wielkości wytwarzanych cząsteczek. Oznacza to, że 50% wytwarzanych cząsteczek ma wielkość równą lub mniejszą od wartości MMAD. Posłużmy się przykładem ‒  MMAD = 2 μm oznacza, że urządzenie wytwarza 50% cząsteczek równych lub mniejszych od 2 mikrometrów. Optymalna wartość MMAD to 1,8 µm – 3 µm.


Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.