Jak prawidłowo zmierzyć temperaturę?

termometr

Temperatura ciała - wartość temperatury  w dużej mierze zależy od miejsca, gdzie mierzymy. Jest to w głównej mierze cecha indywidualna i w zależności od predyspozycji, od naszej płci i innych warunków takich jak:

  • stres,
  • aktywność fizyczna,
  • dieta,
  • emocje.

Generalnie, temperatura ciała powyżej 37,5 ° C oznacza gorączkę lub stan podgorączkowy.

Gorączka to stan, który jest także koniecznym "ostrzeżeniem", że coś przeszkadza w naszym ciele. Właściwy pomiar temperatury jest zatem jest bardzo ważny w dobrym zdiagnozowaniu gorączki i szybkim leczeniu.

POMIAR TEMPERATURY

Poniżej przedstawiam kilka obszarów, na których powinniśmy się skupić przy pomiarze temperatury.

Pacha:

Pomiar polega na wsunięciu termometru pod pachę i zaciśnięcie go.

Zalety: higieniczna metoda, bardzo łatwy dostęp.

Wady: dłuższy pomiar

USTA:

Pomiar polega na wsunięciu termometru do ust, a konkretniej pod język.

Zalety: bardzo wygodny sposób pomiaru, łatwa dostępność,

Wady: gdy termometr nie jest nowy, jest to niehigieniczne,

OBSZAR REKTALNY:

Pomiar polega na wsunięciu termometru do odbytu

Zalety: mała zależność od czynników zewnętrznych.

Wady: duży dyskomfort, trudna dostępność, pomiar niehigieniczny,

CZOŁO:

Pomiar polega na dotknięciu przez urządzenie czoła, lub w przypadku termometrów na podczerwień, przyłożenie sprzętu na pewną odległość,

Zalety: metoda mało inwazyjna, higieniczna, szybki pomiar.

Wady: wpływ czynników środowiskowych na pomiar,

Oferowane modele w naszym sklepie

Gama termometrów dostępnych obecnie na rynku jest bogata i różnorodna. Termometry rtęci powoli wychodzą z użycia (ich sprzedaż jest obecnie zakazana w Unii Europejskiej) i są zastępowane przez nowe modele m.in. elektroniczne termometry bezdotykowe i termometry na podczerwień, wyprodukowane przy użyciu najnowszych osiągnięć technologicznych.

Prace badawczo-rozwojowe  zawsze wiązały się z zastosowaniem najnowszych i innowacyjnych technologii. W rezultacie wyspecjalizowane i innowacyjne produkty w naszym sklepie, charakteryzują się najlepszymi właściwościami i sprawdzoną skutecznością.

Oferta sklepu Oromed obejmuje pełną gamę urządzeń: od prostych elektronicznych termometrów cyfrowych po termometry przednie i douszne do termometrów wielofunkcyjnych - zgodnie z potrzebami i preferencjami klientów. Wszystkie termometry są urządzeniami medycznymi posiadającymi wszystkie niezbędne certyfikaty i zarejestrowane w URZĘDZIE REJESTRACJI PRODUKTÓW LECZNICZYCH, PRODUKTÓW MEDYCZNYCH I PRODUKTÓW BIOBÓJCZYCH, dzięki czemu gwarantują niezawodne i dokładne pomiary temperatury.

Wszystkie modele są produkowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami technicznymi, przy użyciu zaawansowanych technologii i pod ścisłą kontrolą, co zapewnia najwyższą dokładność i jakość naszych produktów.

Zróżnicowane i uniwersalne - produkty najwyższej jakości dla całej rodziny.

CYFROWE TERMOMETRY

W jaki sposób działają?

Termometry cyfrowe są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze numeryczne.

Do pomiaru wykorzystywana jest sonda z wbudowanym czujnikiem temperatury. Informacje przekazywane przez sondę są następnie wyświetlane na czytniku w postaci numerycznej. Termometry elektroniczne zasilane są tradycyjnymi bateriami. Najczęściej są one wyposażone w LCD (wyświetlacz ciekłokrystaliczny)

Najwyższa dokładność, niezawodność, szybkość pomiaru i łatwość użycia: są to zalety wszystkich modeli termometrów cyfrowych, które są wygodnym narzędziem do pomiaru temperatury dla całej rodziny.
Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.