Mankiety do ciśnieniomierzy

Różne rozmiary dostępne w ofercie Oromed

Oferujemy Państwu najwyższej jakości mankiety do ciśnieniomierzy. Posiadamy szeroki wybór mankietów do wielu rodzajów ciśnieniomierzy.

Bardzo często zdarza się, że ciśnieniomierz pokazuje nieprawidłową wartość pomiarową dlatego, że posiada uszkodzony mankiet. Wielu pacjentów winę zrzuca na samo urządzenie, które w tym wypadku jest sprawne. Warto wymieniać co jakiś czas mankiet na nowy i częściej dokonywać przeglądu sprzętu medycznego.

Badanie ciśnienia to jedno z najczęściej wykonywanych badań w gabinetach medycznych, szpitalach i w naszych domach. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni sprzęt do pomiaru ciśnienia. Dobrze dobrany mankiet przy urządzeniach takich jak ciśnieniomierz elektroniczny to podstawowa kwestia.

Oferowane przez nasz sklep mankiety idealnie nadają się do ciśnieniomierzy elektronicznych.

Oferujemy najwyższej jakości sprzęt medyczny, który służy naszym klientom przez wiele lat. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Do czego służy mankiet do ciśnieniomierza?

W konstrukcji ciśnieniomierzy wyróżnić możemy dwie części ‒ manometr i mankiet. Mankiet to tekstylna opaska, którą zakładamy na kończynę ‒ najczęściej na ramię, choć w przypadku osób po amputacji mierzone jest ciśnienie tętnicy udowej. Zadaniem mankietu jest zamykanie i otwieranie światła tętnicy. Wykonanie pomiarów ciśnienia bez mankietu byłoby niemożliwe.

W konstrukcji mankietu wyróżniamy dwie części ‒ zewnętrzną, z rzepem, dzięki któremu mankiet podczas pomiarów trzyma się na ramieniu oraz wewnętrzną ‒ poduszkę powietrzną.

Jaki mankiet warto wybrać?

Dostępne są mankiety naramienne ‒ do przeprowadzania pomiarów na tętnicy ramiennej, mankiety nadgarstkowe ‒ umożliwiające przeprowadzanie pomiarów na tętnicy promieniowej oraz mankiety udowe ‒ do pomiarów na tętnicy udowej. Typ mankietu zależy od miejsca, w którym będziemy przeprowadzać pomiary i typu ciśnieniomierza, jakim dysponujemy.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest rozmiar mankietu. Wybór odpowiedniego rozmiaru uzależniony jest przede wszystkim od obwodu naszego ramienia ‒ dostępne są rękawy uniwersalne o obwodzie 20 do 35 cm, mankiety duże przeznaczone dla osób otyłych, których obwód ramienia jest większy niż 35 cm, mankiety małe i dziecięce.

Pamiętać należy również o tym, że załączona do mankietu końcówka powinna pasować do ciśnieniomierza

Uczulamy ‒ źle dobrany mankiet może przekłamać wynik nawet o 10%, a to ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. W przypadku wątpliwości, co do typu mankietu warto skontaktować się ze specjalistą.

Oromed - Oferta

Nasz sklep internetowy oferuje mankiety do ciśnieniomierzy elektronicznych i zegarowych, przeznaczone dla niemowląt, dzieci, dorosłych oraz osób otyłych. Wszystkie dostępne w naszej ofercie mankiety wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.
Sprzęt medyczny HI-TECH Medical to gwarancja trwałości i niezawodności!

F.A.Q

Poniżej znajdziecie najpopularniejsze pytania dotyczące mankietów do ciśnieniomierzy oraz odpowiedzi na nie.

a) Jak dobrać rozmiar mankietu?

Rozmiar mankietu musi być dopasowany do obwodu ramienia pacjenta ‒ aby dobrać odpowiedni rękaw, w pierwszej kolejności należy zmierzyć obwód ramienia ‒ w tym celu można użyć zwykłej miarki krawieckiej.

Dobrze też pamiętać, że producenci, na przykład Microlife, Omron czy Novama stosują różne rozmiarówki, dlatego przed zakupem mankietu powinniśmy sprawdzić czy obwód naszego ramienia mieści się w przedziale podanym na etykiecie ‒ na przykład, jeśli obwód naszego ramienia wynosi 28 cm, odpowiedni dla nas będzie mankiet w przedziale 22-32 cm.

Osoby o prawidłowej wadze zazwyczaj kupują mankiety standardowe. Osoby otyłe, których obwód ramienia wynosi około 42 cm muszą zaopatrzyć się w duży mankiet ‒ standardowe rozmiary są zazwyczaj za małe.

b) Kiedy należy wymienić mankiet ciśnieniomierza? 

Czas, po którym powinniśmy wymienić mankiet do ciśnieniomierza uzależniony jest od tego, jak często używamy danego mankietu. W przypadku bardzo częstej eksploatacji, konieczna może być wymiana co 6-7 miesięcy, najczęściej jednak wystarczy wymiana co kilka lat.

Na wymianę powinniśmy zdecydować się w przypadku:

● rozszczelnienia mankietu
● problemów z pompowaniem mankietu
● osłabienia mocowania

Warto zwracać uwagę na powyższe kwestie, ponieważ uszkodzony lub zużyty mankiet może być przyczyną zakłamanych pomiarów.

c) Czy mankiety ciśnieniomierzy wymagają konserwacji?

Mankiet do ciśnieniomierza może ulec zabrudzeniu lub zakurzeniu. W takim przypadku mankiet można wyczyścić lekko zwilżoną szmatką i mydłem. Odradza się natomiast stosowanie agresywnych środków.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.