Najlepszy ciśnieniomierz - sprawdź co warto kupić

Ciśnienie krwi, inaczej ciśnienie tętnicze zdefiniować możemy jako siłę, z którą płynąca krew naciska na ściany naczyń krwionośnych. Zbyt wysokie lub za niskie ciśnienie może być przyczyną wielu chorób, każdy z nas powinien o tym pamiętać, zaopatrzyć się w ciśnieniomierz i wykonywać regularnie pomiary. Dzięki temu uzyskamy informacje na temat tętna, ciśnienia krwi, a co za tym idzie, ewentualnych problemów z naszym zdrowiem. Jaki ciśnieniomierz jest najlepszy? Poniżej kilka wskazówek.


Różne modele ciśnieniomierzy

Na rynku dostępne są różne modele ciśnieniomierzy, które umożliwiają sprawne wykonanie pomiarów i uzyskanie precyzyjnych wyników. Osoby prywatne zazwyczaj decydują się na zakup ciśnieniomierzy elektronicznych, rzadziej na ciśnieniomierzy zegarowych - takie modele najczęściej spotykamy  w instytucjach medycznych.

Ciśnieniomierze elektroniczne

Ciśnieniomierze elektroniczne bardzo dobrze sprawdzają się w domach prywatnych, powód jest jeden, tego typu urządzenia mają kilka istotnych zalet. Po pierwsze, wyposażone są w duży wyświetlacz, na którym wyświetlane są wynik pomiaru – dzięki temu odczyt pomiarów nie sprawia problemów nawet osobom starszym, mającym słaby wzrok.

Kolejna zaleta ciśnieniomierzy elektronicznych to intuicyjna obsługa, wystarczy założyć mankiet ciśnieniomierza, włączyć urządzenie i już.  

Co istotne, ciśnieniomierze elektroniczne zazwyczaj wyposażone są w funkcję zapamiętywania ostatnich pomiarów, w zależności od modelu może to być na przykład 2 x 45, czyli 45 ostatnich pomiarów dla dwóch osób, 60 ostatnich pomiarów dla dwóch osób i inne kombinacje.

To nie koniec, można zakupić model wyposażony w funkcję wykrywania nadciśnienia i arytmii serca. Dzięki takiej informacji będziemy mogli odpowiednio wcześnie skorzystać z pomocy specjalisty i chronić własne zdrowie.

Co istotne, ciśnieniomierze elektroniczne dostępne są w dwóch wersjach -  zakupić możemy urządzenia zakładane na nadgarstek oraz na ramię.

Ciśnieniomierz elektroniczny zakupimy za 70, 100, 130 czy 160 złotych.Ciśnieniomierze zegarowe

Oprócz modeli elektrycznych dostępne są również ciśnieniomierze zegarowe. Umożliwiają one wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów, w tym przypadku wynik nie jest odczytywany na wyświetlaczu elektrycznym, ale analogowym. Tarcza zegarowa jest wyraźna i otrzymany wynik również można bez problemu odczytać.

Takie ciśnieniomierze najczęściej spotykamy w szpitalach i instytucjach medycznych.

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

W razie wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego modelu zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy z pewnością pomogą wybrać najlepszy ciśnieniomierz w naszym przypadku. Oba typy omawianych ciśnieniomierzy są lekkie i mają rozmiary, dzięki temu można bez najmniejszego problemu przenosić je w różne miejsca, są łatwe w obsłudze i dostarczają wielu ważnych informacji na temat naszego zdrowia.

Przypominamy też, że zdrowie jest sprawą najważniejszą i warto o nie dbać każdego dnia.Codzienne pomiary ciśnienia z pewnością będą bardzo dobrym nawykiem.
Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.