Najlepszy termometr bezdotykowy - wady, zalety i zastosowanie

Termometry bezdotykowe coraz częściej zastępują tradycyjne termometry, a nawet termometry elektroniczne. Powodów jest kilka i ciężko jednoznacznie określić najważniejszy z nich. Jako jedno z najważniejszych powodów możemy wyznaczyć to, że takie termometry są komfortowe w użytkowaniu, umożliwiają przeprowadzenie dokładnych pomiarów, są też proste w obsłudze. Szczególnie dobrze termometry bezdotykowe będą sprawdzać się przy pomiarach temperatury u małych dzieci a w szczególności niemowląt. Przeprowadzenie pomiaru u dzieci i niemowląt za pomocą klasycznego termometru jest bardzo kłopotliwe. Dlatego też z pomocą przychodzą nam termometry bezdotykowe. Mierzenie temperatury przy pomocy tego rodzaju termometru będzie dużo przyjemniejsze i szybsze.

Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Kiedy najlepiej zaopatrzyć się w taki sprzęt i który najlepiej wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych informacji na temat termometrów. Zachęcamy do lektury!

termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy - co to?

Termometr bezdotykowy, tak samo jak termometry tradycyjne, umożliwia zmierzenie temperatury ciała lub dowolnej powierzchni. W przypadku, gdy chcemy zmierzyć temperaturę ciała ustawiamy termometr w niedalekiej odległości od czoła, wystarczy odczekać kilka sekund i można odczytać pomiar. Pomiar wykonywany jest z wykorzystaniem technologii promieniowania podczerwonego.

W odróżnieniu od tradycyjnych termometrów, np. rtęciowych, pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego na podczerwień odbywa się dużo szybciej. Z racji tego, że klasyczne rtęciowe termometry zostały wycofane ze sprzedaży, dobrą alternatywą dla nich wydają się termometry bezdotykowe.

Termometr na podczerwień - zalety

Czy termometr na podczerwień zasługuje na miano najlepszego? Warto przeanalizować jego zalety a odpowiedź nasunie się sama. Najistotniejsze zalety tego typu termometrów to:

  • bezproblemowe pomiary temperatury - termometr wystarczy ustawić w niewielkiej odległości np. od czoła, nie musimy trzymać go pod pachą, możemy też zapomnieć o takich metodach jak douszne, doodbytnicze, doustne mierzenie temperatury czy trzymanie termometru pod pachą. Takie metody od zawsze były sporym utrudnieniem, w szczególności  w przypadku niemowlaków, dzieci i osób starszych, zwłaszcza seniorów, którzy mają problemy, na przykład z poruszaniem się.
  • Krótki czas pomiarów- istotną zaletą jest również to, że temperaturę możemy odczytać po upływie kilku sekund. Bez problemu i bardzo szybko  sprawdzimy temperaturę u niemowlaka czy energicznego dziecka. W przypadku termometrów rtęciowych wszystko trwa o wiele dłużej.
  • Ergonomiczna rączka i duży wyświetlacz - to kolejne ważne zalety. Dobrze wyprofilowana rączka jest wygodna w użytkowaniu, natomiast duży wyświetlacz umożliwia odczytanie wyników nawet osobom starszym i mającym problemy ze wzrokiem.
  • Funkcja zapamiętywania - wiele modeli termometrów bezdotykowych wyposażonych jest w funkcję zapamiętywania wyników. Dzięki temu możemy sprawnie i bez najmniejszych problemów porównać ostatnie pomiary. Wystarczy kilka kliknięć byśmy mogli zobaczyć ostatnie temperatury, co oczywiście nie było możliwe w przypadku termometrów rtęciowych.

To nie koniec listy zalet, większość modeli wyposażonych jest w funkcję alarmu, który uruchamia się w przypadku podwyższonej temperatury, urządzenia są też energooszczędne - kiedy ich nie używamy, wyłączają się.

Który model termometru bezdotykowego jest najlepszy?

W ofercie posiadamy wiele rodzajów termometrów do pomiaru temperatury. Każde z urządzeń posiada indywidualne cechy, które warto brać pod uwagę przy wyborze urządzenia.

ORO-T70 PERFECT - dokładny i szybki pomiar

Szczególnie polecamy termometr ORO-T70 PERFECT . Jest to nieinwazyjny termometr, działający w technologii podczerwieni. Charakteryzuje się tym, że jest łatwy i wygodny w użyciu. Model ten posiada funkcję, która pozwala na trójkolorową identyfikację poziomu temperatury. Jest to szczególnie przydatne przy szybkim pomiarze, np. w szpitalach, gdy jest wielu pacjentów, którym trzeba zmierzyć temperaturę. Kolejnym dużym plusem, który będzie szczególnie istotny w szpitalach jest to, że w tym modelu nie potrzebujemy wymieniać ani dezynfekować żadnej części urządzenia, ponieważ pomiar temperatury ciała wykonywany jest na odległość.

ORO-T50 PERFECT - idealny do szpitali

Kolejnym termometrem, który szczególnie możemy Państwu polecić jest termometr bezdotykowy ORO-T50 PERFECT . Model ten również działa za pomocą technologii promieniowania podczerwonego. Termometr na podczerwień Oro-T50 jest bardzo prosty w użyciu, pomiar za jego pomocą jest bardzo szybki i nieinwazyjny. Przydatny będzie szczególnie w profesjonalnych ośrodkach zdrowia i szpitalach. Model ten posiada funkcję pamięci, tzn. zapamiętuje ostatnie 64 pomiary. Jest to szczególnie istotne w dużych szpitalach, gdzie jest wielu pacjentów. Jest to idealny model do mierzenia temperatury. 

termometr ORO-T50 PERFECT

Podsumowanie 

Termometr elektroniczny przyda się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Wystarczy drobne przeziębienie i zmierzenie temperatury okazuje się niezbędne. Warto więc zaopatrzyć się w porządny model, dzięki któremu sprawnie zmierzymy temperaturę.

Dostępnych jest wiele modeli termometrów bezdotykowych na podczerwień, ich ceny również są różne, zakupimy termometr za 80, 100 czy 130 złotych. Jeśli więc będziemy mieli problem z wyborem najlepiej będzie, jeśli skonsultujemy się ze specjalistą.
Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.