Jaki nawilżacz powietrza dla dzieci wybrać? Poradnik 2019

Wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko jest bardzo ważna. Zbyt suche powietrze ma negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie malucha, prowadzi do przesuszenia jego delikatnej skóry i błon śluzowych. Wszystko to sprawia, że wielu rodziców decyduje się na zakup nawilżacza powietrza dla dziecka. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania takiego urządzenia do pokoju dziecka? Poniżej kilka wskazówek, zachęcamy do lektury wszystkie mamy! 

nawilżacze powietrza ranking

Rodzaje nawilżaczy powietrza dla dziecka 

Wśród najpopularniejszych rodzajów nawilżaczy dla dzieci wymienić możemy: 

 • Nawilżacze ultradźwiękowe – cząsteczki wody rozbijane są za pomocą ultradźwięków. Tego typu inhalatory dla dzieci są energooszczędne, pracują wydajnie i cicho. 
 • Nawilżacze parowe ‒ takie urządzenia działają podobnie do czajników, woda jest podgrzewana, a dzięki temu wytwarza się para wodna. Takie nawilżacze zużywają sporo energii elektrycznej.
 • Nawilżacz ewaporacyjny – w przypadku tego rodzaju nawilżaczy wykorzystywane jest zjawisko ewaporacji. Urządzenie pobiera powietrze z otoczenia, przepuszcza je przez matę nasączoną wodą, a następnie rozpyla mgiełkę w pomieszczeniu.  Urządzenie można wykorzystać do aromaterapii. 

Nawilżacz do pokoju dziecięcego – na co zwrócić uwagę? 

Na rynku znajdziemy wiele modeli nawilżaczy dla dzieci, aby znaleźć najlepszy dla dziecka nawilżacz powietrza, należy dokładnie przeanalizować cały szereg kwestii, na co w szczególności zwrócić uwagę? 

 1. Wydajność ‒w przypadku wyboru nawilżacza powietrza dla dzieci, ważnym parametrem jest wydajność parowania ‒ informacja na ten temat powinna znajdować się na opakowaniu nawilżacza. Przy wyborze wydajności urządzenia ważna jest wielkość pomieszczenia, w  którym będzie znajdował się nawilżacz.  

 2. Pojemnik na wodę  ‒ istotna jest też pojemność pojemnika na wodę. Najlepiej zdecydować się na nieco większy zbiornik, na przykład literowy. Zwolni nas to z obowiązku  częstego uzupełniania wody.  

 1. Jonizacja powietrza ‒ dobrze zdecydować się na nawilżacz, który będzie pełnić funkcję jonizatora. Jonizatory wytwarzają jony ujemne ‒ aniony, które neutralizują jony dodatnie ‒ kationy. Jony dodatnie wytwarzane są przez różnego typu urządzenia elektroniczne, przyciągają kurz, grzyby, bakterie i roztocza. Dzięki jonizatorowi możemy uchronić dziecko przed zanieczyszczeniami. 

 1. Filtry ‒ wybrane przez nas urządzenie powinno być wyposażone w filtry, które oczyszczą powietrze z alergenów i zanieczyszczeń. Dostępne są urządzenia z takimi filtrami, jak: 

  • Filtr hepa ‒ oczyszcza powietrze z alergenów i kurzu, w szczególności wskazany jest dla alergików. 
  • Filtr węglowy ‒ usuwa nieprzyjemne zapachy.
  • Filtr ceramiczny ‒  oczyszcza wodę z kamienia i zapobiega powstawaniu osadu.
 1. Wbudowany higrometr ‒ warto sprawdzić czy nasz nawilżacz powietrza dla dzieci ma  wbudowany higrometr, dzięki temu będziemy mogli na bieżąco kontrolować wilgotność powietrza w pokoju dziecka. 

 2. Sygnał braku wody ‒ w przypadku braku wody urządzenie samo się wyłącza i informuje o problemie. 

 3. Automatyczna praca ‒ nawilżacze powietrza dla dzieci wyposażone w taką funkcję, możemy w dowolny sposób zaprogramować. Dzięki temu urządzenie będzie włączać się i wyłączać we wskazanym przez nas czasie. 

 4. Głośność pracy ‒ nawilżacz powietrza dla dziecka powinien pracować dość cicho, zbyt głośna praca urządzenia może okazać się męcząca. 

 5. Aromaterapia i inhalacja ‒ inhalator dla dziecka może być wyposażony w opcję inhalacji ‒ pozwala to zaoszczędzić na zakupie inhalatora. Ponadto, niektóre z nawilżaczy umożliwiają przeprowadzenie aromaterapii. 

Nasze propozycje

W ofercie naszego sklepu medycznego Oromed znajdziesz wiele produktów najwyższej jakości. Proponujemy Państwu najlepszy sprzęt, przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółami danych produktów bliżej.

ORO-AIR PURIFIER RING

Nawilżacz ORO-AIR PURIFIER RING charakteryzuje się wielopoziomową filtracją, która odbywa się dzięki filtrom Hepa. Jest to bardzo skuteczny sprzęt, bardzo sprawnie wychwytuje cząstki nawet o wielkości 0,3 mikrometra. Oczyszczacz ten bardzo dobrze sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, nawet o wielkości 60m2. Świetnie sprawdzi się w każdym domu. Cena tego urządzenia w naszym sklepie to jedyne 629zł. 


ORO-AIR PURIFIER HOME

Nawilżacz ORO-AIR PURIFIER HOME podobnie jak urządzenie powyżej również posiada wielopoziomową filtrację. Bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach o wielkości do 40m2. Urządzenie to posiada filtr HEPA oraz lampę UV i jonizator. Świetnie sprawdzi się jako urządzenie domowe oraz do pokoju dziecka. Cena tego sprzętu będzie niższa od urządzenia ORO-AIR PURIFIER RING. 

Oczyszczacze powietrza - podsumowanie 

Wybór nawilżacza powietrza dla dziecka oraz dla niemowląt to dość trudne zadanie, uwagę należy zwrócić na wydajność nawilżacza, pojemność zbiornika na wodę, rodzaj filtrów, funkcję sygnalizowania braku wody, funkcję jonizacji, głośność pracy urządzenia i wiele innych.

Na rynku możemy również spotkać nawilżacz ultradźwiękowy, które są coraz bardziej popularne wśród konsumentów.

W przypadku problemów z wyborem warto skorzystać z pomocy specjalisty. Jeżeli nie zdecydujemy się na zakup nawilżacza, możemy zdecydować się na wysokiej jakości oczyszczacz powietrza. 

Życzymy powodzenia!
Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.