Otoskopy

Dobry wybór - otoskop laryngologiczny, pediatryczny dla lekarza

Otoskop jest urządzeniem medycznym powszechnie wykorzystywanym w laryngologii. Dostępne w naszym asortymencie otoskopy posiadają nowoczesne oświetlenie LED, które świetnie sprawdza się podczas oglądania zarówno błony bębenkowej, jak i zewnętrznego przewodu słuchowego. Profesjonalny otoskop pozwala na zdiagnozowanie stanów patologicznych ucha środkowego oraz zewnętrznego. Otoskop emituje intensywną wiązkę światła, która umożliwia dokładne zbadanie kanału słuchowego. Wyposażony jest również w trzykrotnie powiększającą soczewkę.

Oferujemy otoskop w zestawie z ośmioma wziernikami w czterech różnych rozmiarach oraz z dwoma dodatkowymi żarówkami o białej barwie światła. W diagnostyce ostrego zapalenia ucha środkowego oraz jego następstw, otoskop z dobrym źródłem światła i powiększeniem jest niezbędnym narzędziem.

Zobacz także naszą ofertę termometrów medycznych

Jaki otoskop warto wybrać?

Oczywiście najważniejszą kwestią, którą powinniśmy uwzględnić podczas wyboru otoskopu jest jego przeznaczenie ‒ inny otoskop sprawdzi się w przypadku laryngologa, inny w przypadku pediatry. Na jakie kwestie jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na konkretny model otoskopu? 

 • Typ żarówki ‒ Żarówka XHL lub żarówka LED
 • Typ transmisji światła ‒ do wyboru mamy:
  • Otoskopy bezpośrednie, emitujące rozproszoną wiązkę światła w całym polu widzenia.
  • Otoskopy światłowodowe, które przekazują światło za pomocą światłowodów, taka technologia zapewnia bardzo dobrą jakość widzenia.
 • Rodzaj rękojeści ‒ rękojeść powinna być wygodna i wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów.
 • Liczba wzierników i żarówek w zestawie.
 • Rodzaj zasilania ‒ baterie lub akumulatory.

Rodzaje otoskopów

a) otoskop standardowy

Otoskopy standardowe, czyli przeznaczone dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz dla ratowników, nie są tak zaawansowane technologicznie jak otoskopy laryngologiczne i są od nich mniejsze. Otoskopy standardowe zazwyczaj wyposażone są w klasyczną żarówkę ksenonowo-halogenową XHL. Tego typu żarówki przekazują rozproszoną wiązkę światła w całym polu widzenia.

b) otoskop pediatryczny 

Otoskopy pediatryczne wyposażone są w mniejsze trąbki, które dostosowane są  do najmłodszych pacjentów. Ponadto, w budowie stetoskopu pediatrycznego wyróżnić możemy lampę z możliwością regulacji natężenia światła oraz wygodną rękojeść. Aby zachęcić maluchy do badania, stetoskopy pediatryczne często mają różnego typu kolorowe akcenty.

c) otoskop laryngologiczny

Otoskopy laryngologiczne to w większości urządzenia, w których zastosowano technologię LED ‒ jasne oświetlenie diodowe LED zapewnia dobrą widoczność wewnętrznego przewodu słuchowego, ponadto diody LED mają długą  żywotność, znika więc problem związany z częstą wymiana zarówki. Otoskop laryngologiczny powinien być wykonany z trwałych materiałów, tak, aby laryngolog mógł go używać w codziennej pracy.

Do czego jest wykorzystywany otoskop?

Otoskopy to urządzenia medyczne wykorzystywane zarówno w gabinetach laryngologicznych, jak również pediatrycznych oraz w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu. Otoskop wsuwa się do zewnętrznego przewodu słuchowego, a to umożliwia przeprowadzenie takich czynności, jak:

 • Diagnoza stanu błony bębenkowej
 • Diagnostyka chorób ucha środkowego
 • Ocena stanu przewodu słuchowego
 • Wykrycie chorób ucha i powikłań z nimi związanymi
 • Wykrycie ciał obcych w przewodzie słuchowym
 • Wykrywanie pasożytów
 • Ocena struktury kanału słuchowego
 • Diagnoza źródła bólu

Otoskopy - Ile kosztują? Cennik

Ile zapłacimy za porządny otoskop medyczny? Wpływ na wysokość ceny ma kilka kwestii, między innymi parametry techniczne, rodzaj emitowanego światła czy rozmiar trzonu. Na cenę otoskopu wpływać może również liczba wzierników w zestawie czy rodzaj zasilania ‒ baterie bądź akumulatory. Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik.

 • Otoskop LED, powiększenie 3 x, 2 baterie alkaliczne, 8 wzierników i 2 żarówki w zestawie ‒ 130 zł
 • Otoskop kieszonkowy z oświetleniem halogenowym, baterie AA ‒ 203 zł
 • Światłowodowy otoskop kieszonkowy z żarówką próżniową i rękojeścią bateryjną AA ‒ 307 zł 
 • Otoskop laryngologiczny z żarówką LED 2.5 V i metalową rękojeścią ‒ 1100 zł.

 

Oromed - solidny producent

Ważnym obszarem naszych usług jest produkcja otoskopów. Od lat dbamy o to, by otoskopy pediatryczne, otoskopy laryngologiczne oraz otoskopy internistyczne umożliwiały specjalistom przeprowadzanie diagnozy stanu błony bębenkowej i przewodu słuchowego.  

Proponowane przez nas otoskopy wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, wyposażone są w nowoczesne oświetlenie LED i wygodną, ergonomiczną rękojeść. Otoskopy sprzedawane są w zestawie z  żarówkami, bateriami i eleganckim etui.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.