Filtry

Włączone filtry:

  Pulsometry

  Tanie pulsometry od Oromed 

  Pulsometr to niezbędne urządzenie dla ludzi, którzy aktywnie spędzają czas. Służy do pomiaru pulsu. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz, pulsometry powinny znaleźć się w Twoim wyposażeniu. Szczególnie polecane są dla osób uprawiających ćwiczenia anaerobowe, czyli beztlenowe. Znajdą także...

  Pulsometry

  Tanie pulsometry od Oromed 

  Pulsometr to niezbędne urządzenie dla ludzi, którzy aktywnie spędzają czas. Służy do pomiaru pulsu. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz, pulsometry powinny znaleźć się w Twoim wyposażeniu. Szczególnie polecane są dla osób uprawiających ćwiczenia anaerobowe, czyli beztlenowe. Znajdą także zastosowanie podczas różnego rodzaju wypraw. Profesjonalne pulsometry dostępne w naszej ofercie pozwalają na precyzyjny pomiar ciśnienia.

  To niewielkie urządzenia, które z łatwością można przenosić ze sobą. Służą do oznaczania saturacji, czyli wysycenia krwi tlenem, a także częstości pracy serca, czyli pomiaru pulsu. Pulsometr wyróżnia się łatwością obsługi, dlatego bez trudu można przeprowadzić pomiar samodzielnie, a wynik otrzymać już w kilka sekund. Dzięki niewielkim rozmiarom, możesz mieć pulsometr zawsze przy sobie. Zobacz również ciśnieniomierze zegarowe.

  Więcej

  Jaki pulsometr warto wybrać?

  Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru pulsometru? Poniżej kilka podpowiedzi.

  • Wodoszczelność ‒ pulsometry wodoszczelne są dobrym rozwiązaniem, dla osób, które uprawiają sporty wodne lub sporty zimowe.
  • Funkcje ‒ pulsometr przede wszystkim odpowiedzialny jest za wykonywanie pomiaru tętna, dostępne są również urządzenia z dodatkowymi funkcjami, na przykład takimi, jak licznik kalorii, GPS, bluetooth, alarm, krokomierz, stoper czy zegarek.
  • Wyświetlacz ‒ wyświetlacz musi umożliwiać nam bezproblemowe odczytanie pomiarów tętna. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wyświetlacze podświetlane.
  • Kompatybilność z innymi urządzeniami ‒ dostępne są pulsometry, które można zintegrować z komputerem lub ze smartfonem – taka funkcja daje możliwość większej kontroli nad treningami, postępami czy pokonaną trasą.
  • Design ‒ zakupić możemy pulsometry damskie, dziecięce i męskie, o klasycznym lub nowoczesnym designie, w szerokiej gamie kolorystycznej, na przykład czerwone, białe, czarne, szare i z logo różnych producentów, na przykład Adidas, Beurer, Sigma i innych.

  Jak działa pulsometr?

  Pulsometr umożliwia pomiar tętna ‒ tętno zależne jest od pracy serca ‒ skurczów przedsionków i rozkurczów komór. Pulsometry klasyczne i dwuczęściowe działają podobnie do EKG ‒ pulsometr odczytuje z powierzchni ciała zmiany pola elektromagnetycznego, które generowane jest przez serce. Dane są analizowane i wyświetlane na wyświetlaczu. W niektórych pulsometrach wykorzystywany jest licznik optyczny.

  Rodzaje pulsometrów

  Wyróżnić możemy różne rodzaje pulsometrów, między innymi:

  • pulsometr klasyczny ‒ w konstrukcji pulsometrów klasycznych wyróżniamy zegarek sportowy, na którym wyświetlane są wyniki pomiarów ‒ zegarek umieszcza się na przegubie dłoni. Kolejnym elementem jest bezprzewodowy czujnik, który umieszcza się na klatce piersiowej.
  • pulsometr jednoczęściowy ‒ takie urządzenie sprawdzi się w przypadku osób, które nie potrzebują bardzo dokładnych pomiarów. Pulsometr jednoczęściowy to urządzenie w formie zegarka, które zakłada się na rękę, palec lub szyję.
  • pulsometr z licznikiem - pulsometry z licznikiem bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku rowerzystów, ponieważ dodatkowo wyposażone są w licznik rowerowy, który informuje na przykład o liczbie przejechanych kilometrów. Licznik można zamontować na kierownicy roweru.
  • pulsometr nadgarstkowy - pulsometry nadgarstkowe wyposażone są w specjalne diody, które odpowiedzialne są ze emitowanie promieniowania, które przechodzi przez nadgarstek, trafia do detektora, a następnie do układu obliczeniowego.

  Dedykowane pulsometry

  Typ pulsometru, na który zdecydujemy się powinien być uzależniony między innymi od rodzaju aktywności fizycznej, którą się zajmujemy.

  • pulsometr dla sportowców - pulsometry dla sportowców - zarówno tych początkujących, jak i bardzo zaawansowanych wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, na przykład takich, jak analiza przebytej trasy czy licznik kalorii. Osoby aktywnie fizycznie do wyboru mają zegarek do biegania, pulsometr dla trenujących fitness, pulsometry trekkingowe, turystyczne i inne.
  • pulsometr dla rowerzystów - pulsometry dla rowerzystów to urządzenia w przypadku których wyróżnić możemy kilka elementów ‒ opaskę, którą mocujemy dookoła klatki piersiowej, licznik rowerowy, czujnik montowany do ramy. Takie urządzenia wyposażone są w liczniki km, mierzenie prędkości czy GPS.

  Dlaczego warto kupić to małe urządzenie?

  Pulsometry to urządzenia idealne dla osób aktywnie spłacających czas, uprawiających sporty zimowe, sporty walki, fitness czy bieganie. Za pomocą omawianego gadżetu można na bieżąco kontrolować pracę serca czy nasycenie krwi tlenem.

  Pulsometr dostarcza wielu istotnych informacji na temat treningu i jego wydajności, a to umożliwia prowadzenie dziennika aktywności. Co więcej, wiele osób używa też pulsometru podczas snu, daje to możliwość oceny jakości snu.

  Ponadto, taki czujnik tętna przyda się osobom, które miały problemy z sercem i układem krążenia.

  Pulsometry - Cennik

  Ceny pulsometrów wahają się od kilku do kilkuset złotych, w zależności od potrzeb i budżetu zakupić możemy pulsometr za 80, jak również za 800 zł. Poniżej przykładowy cennik.

  • ORO-PULSE BLUE ‒ wykonywanie pomiarów saturacji oraz tętna, kieszonkowe wymiary, wyraźny wyświetlacz ‒ 89 zł
  • ORO-PULSE YELLOW, dokładne pomiary saturacji oraz tętna,wskaźnik niskiego poziomu baterii, wyraźny wyświetlacz ‒ 89 zł
  • Pulsoksymetr CMS 50D ‒ dokładne pomiary wysycenia krwi tlenem i częstości pracy serca, kieszonkowe wymiary, wytrzymała, odpowrna na uszkodzenia obudowa ‒ 115 zł.

  

  Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.