Stetoskopy, Słuchawki medyczne

idealne dla lekarzy: kardiologów, internistów 

Stetoskop to jedno z podstawowych narzędzi lekarza, dlatego powinien być niezawodny, profesjonalny i trwały. W naszym asortymencie posiadamy do wyboru różne stetoskopy, które przeznaczone są do osłuchu. Wysokiej jakości stetoskop posiada sprawdzoną konstrukcję. Został wyprodukowany z najlepszych materiałów, przez co przestrzega normy jakościowe. Dzięki zastosowaniu dwóch przewodów, wyróżniają się doskonałą akustyką.

W zestawach znajdują się wymienne membrany - pediatryczna, internistyczna - kardiologiczna, wymienne lejki oraz miękkie i twarde oliwki. Dostępne w naszej ofercie stetoskopy posłużą przez długi czas, ciesząc swoją niezawodnością. Warto wybierać słuchawki lekarskie od sprawdzonych producentów, by mieć gwarancję, że badanie zostało przeprowadzone w prawidłowy sposób. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą termometrów elektronicznych.

Jaki stetoskop wybrać? Podpowiadamy

Dostępne są stetoskopy dla lekarzy kardiologów, pediatrów czy weterynarzy, zakupić też możemy specjalny stetoskop internistyczny. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze stetoskopu? Podpowiadamy!

 • Głośność ‒ bardzo ważne jest to, jak dobrze słyszymy, na przykład ton serca, należy dokładnie sprawdzić jakość osłuchiwania.
 • Elastyczny przewód ‒ dobrze wybrać produkt, który ma elastyczny przewód taki, który umożliwi wygodne przeprowadzenie badania i nie będzie się odkształcał.
 • Wygodne oliwki ‒ oliwki powinny zapewniać dobrą transmisję dźwięku, ale też być wygodne i komfortowe w użytkowaniu.

Rodzaje stetoskopów

 1. stetoskop kardiologiczny - wyróżniają się największą wrażliwością akustyczną. Wyposażone są w podwójny dren oraz ciężką głowicę, której membrana ma większą średnicę w porównaniu z membranami w innych stetoskopach.
 2. stetoskop pediatryczny - membrana oraz lejek w tego typu produktach mają mniejszą średnicę i są lżejsze w porównaniu z innymi, dzięki temu lepiej sprawdzają się podczas badania malucha.
 3. stetoskop internistyczny - Stetoskopy internistyczne są dość lekkie i zapewniają dobrą jakość odsłuchu tonów serca, szmerów oddechowych płuc, jak również tonów Korotkowa przy pomiarach ciśnienia tętniczego krwi.
 4. stetoskop weterynaryjny - charakteryzuje je dobra jakość osłuchowa, produkty tego typu zazwyczaj mają wydłużony dren. Dostępne są różne warianty przeznaczone do osłuchiwania małych, jak również średnich i dużych zwierząt.
 5. stetoskop MDF - uważane za te z najwyższej półki, wyróżniają się one się bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi i masywnymi drenami. Ponadto, w stetoskopach MDF zastosowano słuchawki Ergonomax™ z wewnętrzną sprężyną, zwiększającą komfort użytkowania.
 6. stetoskop dla dzieci - kolorowe, które zachęcają młodych pacjentów do badania i sprawiają, że jest ono przyjemniejsze. Do głowicy dołączane są główki wesołych zwierząt.

Specjalne stetoskopy

 • stetoskop diagnostyczny - wyposażone w nie są warsztaty samochodowe. Umożliwiają osłuchanie silnika i innych elementów auta, a co za tym idzie, wykrycie usterek pojazdu.
 • stetoskop lekarski - to narzędzie diagnostyczne lekarzy, a często także pielęgniarek. Umożliwiają osłuchiwanie klatki piersiowej, serca, a także jamy brzusznej. Podstawowa budowa stetoskopu to głowica i zespół liry z drenem akustycznym.

Stetoskop internistyczny? Cennik

Ile kosztuje porządny stetoskop dla lekarza? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ceny wahają się od 20 do nawet 1300 złotych. Na wysokość ceny wpływa kilka kwestii, na przykład rodzaj stetoskopu.

Za dobry stetoskop internistyczny zapłacimy około 160-220 złotych. Zakup stetoskopu kardiologicznego to koszt z rzędu 170-950 złotych, natomiast cena stetoskopu pediatrycznego to 100-250 złotych.

Oczywiście cena zależy też od konkretnego producenta, ręcznie wykonane produkty, z wysokiej jakości materiałów generują wyższe ceny, zapewniają one jednak doskonałą jakość osłuchiwania i są inwestycją na długie, długie lata.

Dlaczego warto wybrać produkty Oromed?

Stetoskopy dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek oferuje wielu producentów, między innymi takich, jak Litmann, Rappaport czy Spirit. Dlaczego warto zdecydować się na stetoskopy Oromed? Już wyjaśniamy!

Stetoskopy Oromed wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu znakomicie spełniają swoją funkcję przez długie lata. Modele umożliwiają osłuchiwanie tonów wysokich i niskich oraz miękkie, wygodne oliwki. Warto dodać, że proponowane modele dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Co więcej, udzielamy pięcioletniej gwarancji na zakupione u nas produkty.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.