Termometr elektroniczny 

Szeroki wybór termometry standardowe, bezdotykowe dla dzieci i dorosłych

Termometry na podczerwień pozwalają na przeprowadzenie nieinwazyjnego pomiaru temperatury. To doskonały wybór, szczególnie dla osób mających dzieci, by szybko i sprawnie sprawdzić, czy maluch nie ma gorączki. Elektroniczny termometr to idealna alternatywa dla tradycyjnych termometrów. Przede wszystkim jest natychmiastowo gotowy do pracy, a pomiar trwa zaledwie kilka chwil.

W naszej ofercie znajduje się termometr elektroniczny bezdotykowy, dzięki któremu możliwy jest pomiar temperatury bez kontaktu ze skórą. Nie ma potrzeby wprowadzania sondy do jakiejkolwiek części ciała. Badanie, przeprowadzane przez termometr elektroniczny z sondą na podczerwień, jest niezwykle wygodne i praktyczne. To dlatego urządzenie powinno znaleźć się w każdej domowej apteczce. Sprawdź również naszą ofertę wag elektronicznych.

Termometry elektroniczne - Rodzaje 

W czasie przeziębienia bądź innej choroby  przeprowadzenie pomiarów temperatury ciała okazuje się niezbędne. Właśnie dlatego, termometr medyczny powinien znajdować się w każdej apteczce domowej, w szczególności, jeśli w domu mieszkają również dzieci. Precyzyjne pomiary dostarczą nam informacji na temat stanu zdrowia i pozwolą podjąć odpowiednie kroki.

Największą popularnością cieszą się termometry elektroniczne bezdotykowe i dotykowe. Takie termometry dostarczają dokładnych informacji, są intuicyjne w użyciu, a większość z nich wyposażona jest w funkcję zapamiętywania ostatnich wyników.

  • Termometr elektroniczny bezdotykowy ‒ pomiary temperatury ciała z wykorzystaniem bezdotykowych termometrów na podczerwień trwają około 3 sekund. Wystarczy tylko przytrzymać termometr w pobliżu czoła i nacisnąć przycisk Start.
  • Termometr elektroniczny z sondą - termometry elektroniczne tego typu umożliwiają przeprowadzenie pomiaru temperatury ciała, jak również cieczy i gazów, wyposażone są  w wyświetlacz LCD, dzięki czemu odczytanie wyników nie sprawia żadnych problemów.  
  • Termometr elektroniczny standardowy ‒ standardowy termometr elektroniczny w zależności od potrzeb i preferencji umieścić możemy w ustach, w uchu, jak również w odbycie bądź pod pachą. Dostępne są też specjalne kolorowe termometry elektroniczne dla dzieci.

Termometry Oromed ciekawą alternatywą dla microlife

Jedną z firm produkujących termometry elektroniczne, jak również inne urządzenia medyczne  jest firma  Microlife. Firma oferuje duży wybór termometrów bezdotykowych i dotykowych, ciśnieniomierzy zegarowych oraz elektronicznych i wielu innych.

Oferta Oromed  jest doskonałą alternatywą dla artykułów oferowanych przez wymienionego producenta. Oromed proponuje duży wybór urządzeń marek własnych, między innymi HI-TECH MEDICAL i ORO-MED. W ofercie dostępne są termometry, ciśnieniomierze, inhalatory i inne  ‒ wszystkie wykonane z wysokiej jakości materiałów i w atrakcyjnych cenach.

Termometry - Cennik

Ceny termometrów elektronicznych dotykowych i bezdotykowych, jak również specjalnych termometrów dla dzieci  są różne  i zależą między innymi od parametrów urządzenia. Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik:

  • Termometr bezdotykowe ORO-MED ORO-BABY CLASSIC ‒ 79 zł
  • Termometr bezdotykowy  HI-TECH MEDICAL ORO-T50 PERFECT ‒ 115 zł

Jak mierzyć temperaturę?

To, w jaki sposób mierzymy temperaturę zależy od typu termometru, jakim dysponujemy. W przypadku elektronicznych termometrów bezdotykowych, termometr należy przytrzymać przy czole i odczekać około 3 sekund. Wynik pojawi się na wyświetlaczu LCD.

Pomiary z wykorzystaniem dotykowych termometrów elektronicznych wyglądają nieco inaczej. Termometr możemy na przykład umieścić pod pachą, należy pozostać w bezruchu kilka minut, a następnie wyjąć termometr i odczytać wynik. Niektóre modele takich termomerów wydają sygnał dźwiekowy po zakończonych pomiarach.

Polecany termometr elektroniczny dla dzieci

Pomiary temperatury ciała u najmłodszych są dość trudnym zadaniem ‒ dzieci zazwyczaj mają problem z pozostaniem w bezruchu przez dłuższy czas. Właśnie dlatego wybór termometru, który umożliwi sprawne i precyzyjne przeprowadzenie pomiarów temperatury jest  niezmiernie istotny.

Podpowiadamy, że bardzo dobrze sprawdzają się elektroniczne termometry bezdotykowe, z pomocą których można zmierzyć temperaturę nawet wtedy, gdy maluch śpi. 

Zakupić można również dotykowe termometry elektroniczne ‒ dostępne są specjalne kolorowe modele  przeznaczone dla dzieci.Zapisz się na newsletter ...i zyskaj kupon na 10 % na pierwsze zakupy!.